پیش بینی قیمت سکه در آخرین روز اردیبهشت 1402

اخبار طلای منتخب

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، در اولین روز هفته, هیجان در بازار سکه وجود داشت و سطح تقاضا برای طلا و سکه افزایش یافت.  نرخ سکه امامی  در معاملات نقدی دیروز از مرز حمایتی ۳۰ میلیون و ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان فاصله گرفت و با حدود ۳۰۰ هزار تومان افزایش به مرز مقاومتی ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید.

تحلیلگران اقتصادی معتقدند که سکه امامی دیروز به دو علت صعود داشت؛ افزایش نرخ اونس طلا و برگشت آن به سطح ۱۹۸۰ دلار و همچنین تحرک دلار به سوی اواسط کانال ۵۱ هزار تومان.

افزایش قیمت سکه در حالی بود که در روزهای اخیر اکثریت فعالان بازار سکه به دنبال ثبت نام خودرو مایل به خریدهای سنگین نبودند.

از طرفی دیگر، عده ای از معامله‌گران امید داشتند که بتوانند در قیمت پایین خرید انجام دهند. آن‌ها به دنبال بالا رفتن فشار فروش در  بازار ارز و سکه به واسطه بازارساز بودند.

در شرایط کنونی، بعضی از تحلیلگران معتقدند که سکه در مرز حساسی قرار گرفته است. آنها نوسانات در محدوده ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را به یک نبرد سرنوشت ساز شبیه می دانند.

این گروه از فعالان بازار معتقدند اگر که نرخ دلار در روز جاری به روند صعودی روز شنبه ادامه دهد این موضوع احتمالا خریداران بیشتری را در روز یکشنبه به بازار سکه روانه می  کند.

آنها معتقدند اگر فلز زرد داخلی بالای مرز مقاومتی ۳۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تثبیت شود ممکن است به آرامی به سمت پله نهم و در نهایت کانال جدید قدم  بردارد.

عده‌ای هم باور دارند , احتمال فریب خوردن بازارساز از نقشه‌های نوسان‌گیران کم و در تلاش است که قیمت دلار را مانند روزهای گذشته در دامنه ۵۰ هزار و ۹۰۰‌ تا ۵۱ هزار و ۴۰۰ تومان در نوسان قرار دهد. به عقیده آنها هر چقدر دامنه نوسانات کوچک تر و تغییرات قیمتی مدیریت شود، ظرفیت نوسان‌گیران برای حملات ایذایی کم خواهد شد.

از سمتی دیگر طبق اخبار شب گذشته سران قوا، اختیارات ارزی بانک مرکزی را افزایش دادند. اما هنوز جزئیات زیادی از این خبر منتشر نشده، با این حال فعالان اقتصادی بیان کردند این اختیارات احتمالا, احتیاط خریداران را افزایش دهد و به دنبال آن سطح تقاضا تا حدودی کاهش یابد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *