پایان یافتن کار سکه در مرز حساس /پیش بینی بازار سکه امروز

اخبار طلای منتخب

به گزارش اقتصادنیوز ، سکه بازان در روز 31 ام اردیبهشت شاهد درخشش فلز با ارزش داخلی بودند. نرخ سکه امامی دیروز تا مرز 32 میلیون تومان پیش رفت اما در پایان در محدوده 31 میلیون و 800 تا 900  هزار تومان متوقف شد.

به عبارتی دیگر این قیمت حاکی از افزایش بالای یک میلیون تومانی سکه در انتهای اردیبهشت دارد.

نوسانات کاهشی نیم سکه و ربع سکه در اردیبهشت

شواهد نشان  می دهد که سکه امامی در معاملات اردیبهشت ماه در حدود یک درصد بازدهی داشته است و از نرخ 31 میلیون و 580 هزار تومان در 31 فروردین ماه به نرخ 31 میلیون و 890 هزار تومان در پایان معاملات دیروز رسید. در حالی که که دو عضو کوچک‌ تر این خانواده یعنی نیم و ربع سکه برخلاف سکه طرح جدید بازدهی منفی از خود به جا گذاشتند.

بر این اساس هر یک نیم سکه با منفی 44/ 7 درصد از رقم 18میلیون و 800 هزارتومان در آخرین معاملات فروردین ماه به رقم 17 میلیون و 400 هزار تومان در پایان اردیبهشت رسید. ربع سکه نیز طی یک ماه گذشته حدود 270 هزار تومان کاهش یافت و رقم منفی 31/ 2 را به عنوان شاخص بازدهی ثبت کرد.

مرز حساس در در بازار سکه و دلار

دیشب قیمت سکه امامی در معاملات پشت خطی در محدوده 31 میلیون و 800 هزار ایستاده بود. قیمت دلار هم در مرز مقاومتی مهمی ثابت شد.

پیش بینی قیمت سکه در بازار امروز

عده ای از سکه‌بازان می‌گفتند اگر دلار در روز دوشنبه دوباره صعود کند ماندگاری سکه بالای مرز مقاومت، محتمل خواهد بود.

اما از طرفی، عده ای دیگر معتقدند روز گذشته دلار تا مرز های بالاتر پیش رفته است، اما موفق نشد محدوده مذکور را حفظ کند و همین موضوع موجب شد سکه مرز ۳۲ را از دست بدهد.

از سمتی دیگر، فعالان اقتصادی معتقدند که در سومین روز هفته سکه‌بازان ، نوسانات طلای جهانی را هم در نظر دارند.

به باور آنها در روزهای گذشته یکی از علل مهم حضور فلز زرد داخلی بالای نیمه کانال 30 میلیون تومانی، افزایش ارزش اونس در بازارهای جهانی و عبور از محدوده هزار و 970 دلار بود. این گروه هم می گفتند در صورتی که مرز 1970 دلار در بازار امروز حفظ شود امیدواری معامله گران سکه بالا خواهد رفت.

با این حال؛ عده ای هم با در نظر گرفتن  رشد قیمت سکه امامی در روزهای انتهایی اردیبهشت ماه می گفتند احتمالا سکه بازان از خریدهای قبلی خود سود کنند و در موقعیت فروش قرار بگیرند؛ به همین علت ممکن است سکه امامی اصلاح شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *