دو مرز مهم در بازار سکه / پیش بینی قیمت سکه امروز 20 اردیبهشت

اخبار طلای منتخب

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران،  قیمت سکه امامی  در روز سه شنبه تا مرز مقاومتی ۳۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پیش رفت. اما سکه‌بازان در گذر از این مرز موفق نشدند و فلز با ارزش داخلی به سوی کانال ۳۲ میلیون تومان بازگشت.

تحلیلگران اقتصادی از دو مرز حساس  در بازار سکه یاد می کنند. آنها این دو مرز را سکوی سقوط و سکوی صعود نام گذاری کرده‌اند.

به باور آنها شکاف قیمتی ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۳۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به نوعی سکوی حمایتی برای سکه است. به طوری که اگر نرخ سکه این محدوده حمایتی را از دست بدهد احتمالا سکه‌بازان در جایگاه فروش قرار بگیرند. زیرا قیمت سکه ممکن است تا پله های ابتدایی کانال ۳۲ میلیون تومان سقوط کند و حتی احتمال بازگشت به پله هشتم و نهم مرز ۳۱ میلیون تومان هم وجود دارد.

از طرفی دیگر، اگر فلز زرد داخلی از مرز مقاومتی ۳۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان گذر کند این موضوع احتمالا موجب تقویت تقاضا شود و مقدمه ای برای رسیدن قیمت سکه به نیمه کانال 33 و حتی زمینه رسیدن آن به کانال ۳۴ میلیون تومان‌ را فراهم سازد.

دیشب قیمت طلای جهانی افزایش حدودا ۱۵ دلاری را به ثبت رساند و در بازه ۲ هزار و ۳۵ دلار به فروش رسید. در روز جاری این موضوع احتمالا قدرت را در دست افزایشی‌های بازار سکه قرار می دهد.

بعضی از فعالان اقتصادی باور دارند اگر که طلای جهانی در محدوده مذکور تثبیت بدهد احتمالا در مرحله بعد به سمت ۲ هزار و ۵۰ دلار حرکت کند.

از دید تحلیلگران، حمایت اولیه اونس طلا ۲ هزار و ۱۸ دلار و حمایت قوی‌تر، محدوده ۲ هزار و ۸ دلار خواهد بود و کاهش یافتن قیمت طلا  از آن، موقعیت خریدار را تضعیف خواهد کرد و ممکن است به سطح یک هزار ۹۹۰ کاهش یابد.

از طرفی، برخی  باور دارند که بازیگر اصلی  بازار سکه  همان  دلار است و سکه‌بازان می بایست به مسیر حرکت نرخ دلار در روز جاری دقت کنند و سعی کنند همگام با دلار باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *