خریداران به بازار سکه وارد می شوند/ پیش بینی قیمت سکه امروز

اخبار طلای منتخب

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، بازار سکه در روز دوشنبه هفته جاری, نظاره گر ورود خریداران بود. سکه‌بازان که در روزهای اخیر به دنبال اخبار سیاسی به طور موقت از بازار خارج شده بودند، روز گذشته به بازار برگشتند.

نرخ سکه, دیروز پس از چند روز افت مداوم، دوباره قوت گرفت و از کانال 30 میلیون تومان به کانال 31 میلیون تومان وارد شد و تا پله اول این کانال پیش رفت.

صعود قیمت سکه امامی در بازار دیروز در حالی بود که در روزهای اخیر سکه امامی حدودا دو میلیون تومان ریزش داشته است.

همچنین حباب این کالای سرمایه‌ای دیروز در بازه قیمتی 7 میلیون و 300 هزار تومانی حساب شده است.

روز گذشته انتظارات کاهشی بازار سکه چندان تقویت نشد. با شنیدن اخبار سفر هیثم ‌بن طارق – سلطان عمان – به ایران در روز‌های گذشته زمزمه هایی مبنی بر انتشار سیگنال برجامی تحت تاثیر این سفر مطرح شد. فعالان بازار معتقدند به دنبال چنین سیگنال‌هایی احتمال افت جدی در بازار ارز ایران وجود دارد. با پایان سفر این مقام خارجی در روز گذشته و عدم انتشار اخبار جدید در زمینه روابط سیاسی ایران و قدرت‌های جهانی، انتظارات کاهشی موجود در بازار قوت نگرفت.

در شرایط کنونی فعالان‌ اقتصادی معتقدند اگر اخبار مثبتی از نتیجه سفر سلطان عمان به تهران به گوش نرسد، احتمال تداوم روند صعودی قیمت سکه وجود خواهد داشت.

به باور این گروه اگر سکه در مرز ۳۱ میلیون و ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان مورد حمایت قرار بگیرد, ممکن است سکه به نیمه کانال ۳۱ میلیون تومان برسد.

با این حال، اگر این اتفاق پیش نیاید احتمال بازگشت سکه به پله هشتم کانال ۳۰ میلیون تومان .

در مقابل، افزایشی‌های بازار باور دارند از برجام خبر خاصی نیست. این عده در انتظار اخبار نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از 15 تا 19 خرداد هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *