۷ نکته مهم در انتخاب جواهرات مناسب

انتخاب جواهرات مناسب همواره یکی از مهمترین دغدغه خانم های خوش پوش و اهل مد است. علاقه خانم ها به طلا و جواهرات برکسی پوشیده نیست و یکی از مهمترین ویژگی های خانم های باکلاس دقت و نکته سنجی در هنگام انتخاب جواهرات و ست کردن آن با پوشش و رنگ پوست خودشان است.

برخلاف تصور عموم که گمان می کنند انتخاب جواهرات مناسب یک امر سلیقه ای است، برای انتخاب جواهرات و ست کردن آن با سبک پوشش، ویژگی های شخصیتی و ویژگی های ظاهری، نکات و قوانین کوچک زیادی وجود دارد.

تنها در صورت رعایت این نکات ریز که عمده خانم ها از آن چشم پوشی می کنند، می توانید دارای یک استایل خاص و منحصر به فرد شوید. در اینجا ما به ۷ مورد از مهمترین این نکات اشاره می کنیم :

1- انتخاب جواهرات مناسب رنگ پوست

رنگ و نوع پوست از مهمترین المان هایی است که در هنگام انتخاب بایستی به آن توجه داشته باشید. اگر موقع انتخاب جواهرات به نوع و رنگ پوست خود دقت نداشته باشید، اصطلاحا جواهرات به شما نمی آید و این ناهماهنگی به جای جلوه بخشیدن به زیباییتان، توی ذوق مخاطب شما نیز می زند.

به سردی و گرمی پوست خود دقت کنید. در پوست های سرد؛‌رنگ رگ های روی مچ دست به رنگ آبی یا بنفش میل می کند. و در پوست های گرم؛ رنگ رگ های روی مچ به رنگ سبز میل می کند. اگر قادر به تشخیص رنگ رگ های روی مچ نبودید، پوست شما از نوع خنثی است.

– جواهرات برای پوست های سرد

افراد دارای پوست های سرد بهتر است جواهراتی با طیف رنگی آبی، قرمز و بنفش را انتخاب کنند. یاقوت سرخ، کهربایی اصیل، فلزات سفید نیز گزینه های مناسبی برای این افراد هستند. طلای سفید و نقره جلوه زیبایی پوست سرد را دوچندان می کند.

– جواهرات برای پوست های گرم

این افراد می توانند از جواهراتی استفاده کنند که در حوزه رنگهای؛ طلایی، زرد، صورتی و قرمز قرار دارند. جواهراتی که رنگ سنگ های آنها طلایی، زرد یا قرمز هستند، باعث زیبایی بیشتر پوست گرم می شوند. توصیه طلای منتخب به این افراد خرید جواهراتی مانند یاقوت زرد و جواهرات طلایی رنگ است.

– جواهرات برای پوست های خنثی

پوست خنثی تقریبا با همه جواهرات سازگار است. این افراد برای انتخاب جواهرات مناسب لازم است به سایر نکات که در ادامه بیان می شود دقت کنند. چراکه در مورد نوع پوست هیچ محدودیتی برای این افراد دیده نمی شود. و به اصطلاح همه چیز به آنها می آید.

– جواهرات مناسب پوست های بسیار روشن

جواهراتی کم رنگ یا دارای رنگ های ملایم بهترین گزینه برای افرادی است که پوستی بسیار روشن دارند. برخلاف تصور عموم که فکر می کنند به پوست های خیلی روشن همه چیز می آید، رنگ های پررنگ و تند برای این افراد اصلا مناسب نیست.

– جواهرات مناسب پوست های بسیار تیره

یکی از افرادی که می توانند از همه نوع جواهراتی استفاده کنند؛ افرادی هستند که دارای پوستی بسیار تیره هستند. تقریبا همه انواع جواهرات روی پوست های تیره جلوه و درخشش بی نظیری دارند. اما لازم است این افراد به سایر فاکتورهای مهم نیز دقت داشته باشند.

2- انتخاب جواهرات مناسب رنگ مو

اگر کنتراست خوبی بین رنگ موها و جواهرات انتخابی خود ایجاد کنید؛ نه تنها زیبایی و درخشش جواهرات شما بیشتر می شود، بلکه زیبایی موهایتان نیز بیشتر به چشم می آید. جواهرات سبز یا متمایل به آبی گزینه های بسیار خوبی برای موهای قرمز و شرابی هستند. همچنین جواهرات نقره به رنگ موهای تیره و جواهرات طلایی و زرد به رنگ موهای روشن و بلوند می آید.

بیشتر بخوانید: نکاتی که قبل از خرید النگو باید بدانید!

 

انتخاب جواهرات مناسب با فرم صورت
3- انتخاب جواهرات مناسب فرم صورت وگردن

فرم صورت یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب جواهرات مناسب است. اگر فرم صورت شما گرد است؛ جواهراتی متعادل با گردی صورت خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال :‌گردنبندی که بلندی آن تا قفسه سینه شما برسد. یا گوشواره هایی که بلند و زاویه دار مستطیلی و ذوزنقه ای گزینه مناسبی برای شماست.

فرم صورت بیضی شکل با تمامی جواهرات سازگار است. گواشواره های حلقه ای شکل به تنهایی می تواند زیبایی چهره های بیضی شکل را دو چندان کند.

گردنبندهایی که انتهای آن دارای آویز است، بهترین گزینه برای فرم صورت مربعی می باشد. چراکه توجه را از سمت زاویه های صورت شخص به سمت چانه می کشاند. همچنین گوشواره های حلقه ای و آویزی انتخاب مناسب و هوشمندانه ای برای این فرم صورت است.
اگر فرم صورت شما مثلثی شکل است، گوشواره های کوتاه را انتخاب کنید تا باعث گردتر دیده شدن چانه شما شود.

افرادی که گردن بلندی دارند بهتر است از جواهراتی استفاده کنند که مانند دستبند دور گردن می گیرند. گردنبند های باریک به هیچ عنوان گزینه مناسبی برای گردن بلند نیستند و بلندی آن را بیشتر به نمایش می گذارند.

اما اگر گردن شما کوتاه است، از دو گردنبند ظریف به صورت ترکیبی استفاده کنید. این کار باعث بلندتر دیده شدن گردن شما می شود. اگر گردن شما اندازه متعادلی دارد؛‌در انتخاب جواهرات مناسب آزادید.

4- انتخاب جواهرات براساس سبک پوشش

تقریبا می توان گفت ساخت جواهرات به گونه ای است که با هر نوع لباسی سازگاری داشته باشند. اما اگر قصد دارید همه چیز بسیار حرفه ای و منحصر به فرد با جلوه ای ویژه داشته باشد، به نکات زیر توجه کنید :

بهتر است لباس های سیاه و سفید رنگ را با جواهرات طلا ست کنید. اما اگر لباسی که می پوشید سیاه رنگ است، هر نوع جواهراتی که دلتان می خواهد را با آن بپوشید. مگر اینکه جواهری براساس باقی معیارها برای شما مناسب نباشد.

الماس و جواهرات سیاه رنگ گزینه مناسبی برای ست شدن با لباس هایی در طیف رنگی خنثی هستند. و جواهراتی همچون زمرد در کنار لباس هایی با طیف قرمز رنگ زیبایی و جلوه بیشتری به نمایش می گذارند.

لباس ارغوانی رنگ را با جواهرات زرد رنگی مثل طلا یا زمرد زرد رنگ باهم بپوشید تا زیبایی خیره کننده ای به نمایش بگذارید. الماس از آن دسته جواهراتی است با هر رنگ لباسی و به سادگی ست می شود و زیبایی آن در همه حال خیره کننده است. اما در کنار لباس های سبز و آبی درخشش و زیبایی بیشتری به خود می گیرد.

تولید جواهرات طلا چگونه است؟

5- انتخاب جواهرات براساس فرم بدن

انتخاب جواهرات براساس فرم بدن نیز در زیباتر دیده شدن تاثیر شگفت انگیزی دارد. ناسازگاری نوع جواهرات با فرم بدن می تواند همه چیز را در داشتن استایلی منحصر به فرد و خیره کننده خراب کند. بطور کلی دو فرم بدن وجود دارد. درشت اندام و ریز اندام.

اگر هیکل شما بزرگ است و به اصطلاح درشت اندام هستید؛ بهتر است از جواهرات درشت برای تکمیل پوشش خود استفاده کنید. اما اگر ریز اندام هستید؛ جواهرات ظریف گزینه های مناسب تری برای شما هستند. لازم است جواهر با سایز بدن همخوانی زیادی داشته باشد.

6- انتخاب جواهرات مناسب رنگ چشم

اگر قصد دارید در جمع بدرخشید و همه جا صحبت از پوشش خاص و خیره کننده شما باشد، در هنگام انتخاب جواهرات مناسب به رنگ چشم های خود نیز دقت کنید. کمتر کسی به این مورد خاص دقت می کند و به همین خاطر اگر شما جواهراتی متناسب با رنگ چشم خود انتخاب کنید، بسیار خاص و ویژه به چشم می آیید.

چشم های آبی رنگ در کنار جواهراتی که در آنها از یاقوت کبود استفاده شده باشد، بسیار زیبا و خیره کننده دیده می شوند. اما افراد دارای چشم های قهوه ای رنگ بهتر است جواهراتی با یاقوت سرخ را انتخاب کنند. البته سنگ های آبی تیره نیز به چشم های قهوه ای رنگ می آید.

جواهراتی با سنگ های سبز رنگ مثل زمرد، گزینه هوشمندانه ای برای افرادی است که رنگ چشمشان فندقی رنگ است. همچنین جوارهاتی با سنگ هایی مثل : پشم و زمرد باعث زیباتر دیده شدن چشم های سبز رنگ می شوند.

 

انتخاب جواهرات مناسب با رنگ پوست

7- انتخاب جواهرات براساس ویژگی های شخصیتی

جواهرات به تنهایی می توانند تیپ شخصیتی یک فرد را نشان دهند. عموما افرادی با شخصیت های جسور به سراغ جواهراتی با قعطات بزرگ مانند : النگوها و انگشترهای بزرگ می روند. اما افراد محافظه کار به انتخاب جوهراتی با سنگ های قیمتی کوچک علاقه بیشتری نشان می دهند.

جواهراتی با قطعات قدیمی و جواهراتی که قبلا کسی از آنها استفاده نکرده است، انتخاب افراد دارای شخصیت های متغیر است. توصیه طلای منتخب به شما دوست عزیز، انتخاب جواهرات مناسب با تیپ شخصیتی خودتان است.به بیانی دیگر خودتان باشید؛ جواهرات انعکاسی از خود شما بوده و مختص به خودتان است. انتخاب جواهراتی که با شخصیت شما در تضاد باشد، نتیجه عکس برجای می گذارد.

 

جواهرات سبک و ارزان یا سنگین؟

سخن آخر

طلا و جواهرات از اکسسوری های مورد علاقه خانم ها در هر سن و موقعیتی هستند. سازگاری در بین اجزای تشکیل دهنده استایل شما، تاثیرگذاری و زیبایی شما را چندین برابر می کند. همیشه لازم نیست سراغ استایل های پرزرق و برق و گرانقیمت بروید. کافی است هوشمندانه عمل کنید.

یک ناسازگاری کوچک در بین اجزای تشکیل دهنده استایل شما می تواند همه چیز را خراب کند. توصیه مجموعه طلای منتخب به شما همراهان عزیز این است که سبک خاص خودتان را داشته باشید و از هیچ کسی تقلید نکند. خودتان به تنهایی و به اندازه کافی زیبا و جذاب هستید.

به این مقاله امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *